Поштова площа

Поштова станція, 2001

Поштова площа розташована між вул. Сагайдачного, Набережно-Хрещатицькою, Набережним шосе та Володимирським узвозом. Район Поштової площі почав заселятися ще в 4 ст. У XVII - 1-й половині XIX століття. називався Хрещатик (від найменування джерела).

Сучасна назва пов'язана з Поштовою станцією, спорудженою тут у 50-х рр. 19 ст. Поштова станція була споруджена в 50-х рр. 19 ст. Провадила поштові операції та здійс­нювала   міжміські  перевезення   пасажирів на  диліжансах. До комплексу Поштової станції входили: головний поштовий будинок   (зберігся;   зведений   1846),   готель,   каретні   ряди, стайні,   ямська   та   телеграфний   флігель. Станція діяла до 1919 року. З нею пов'язані історичні події, імена визначних людей, що приїздили або виїжджали з Києва. Пізніше тут була служба зв'язку. з 1968 філіал Українського товариства охорони пам'яток. Будинок Поштової станціїпам'ятка архітектури в стилі класицизму.

Поштова станція, 1899

На розі Поштової площі і вулиці Сагайдачного міститься церква Різдва (1810, арх. А. І. Меленський), в якій на початку травня 1861 була встановлена група з прахом Т. Г. Шевченка під час його перевезен­ня з Петербурга до Канева. Поблизу церкви стояв бу­динок українського композитора А. Л. Веделя. На Поштовій площі розта­шовані річковий вокзал, ст. метро «Поштова площа» (1976), нижня станція фунікулеру, пам'ятник морякам Дніпровської військової фло­тилії. У ході реконструкції 1977—79 На площі споруджено оригінальну транспортну розв'язку Пішохідний міст, що проходить над площею. В 2004 році відкрито відновлену церкву Різдва.

церква Різдва, 1911церква Різдва, 1911

Попередня    Головна    Наступна