Сад Купецького Зібрання

Сад Купецького Зібрання

Ще в середині XVIII століття архітектор Растреллі та майстри садово-паркового мистецтва заклали над схилами Дніпра Царський сад. У 1882 році за проектом архітектора В.М.Ніколаєва у самому початку Володимирського (тоді - Олександрійського) узвозу було зведено будівлю Купецького зібрання. Парк біля неї разом з частиною Царського саду дістав назву Купецького саду.

ворота в Сад Купецького Зібрання

Будівля Купецького зібрання і сьогодні славиться чудовою акустикою. Либонь, це останній довід проти тих, хто хоче знести цю мальовничу будівлю. Нині Купецьке зібрання - це Державна Філармонія України. У колонній залі, що носить ім'я М.В.Лисенка, не перериваючись відбуваються виступи музикантів та композиторів світового рівня. Мабуть, виступ у Філармонії другий за пошаною після виступу в Оперному театрі.

За Радянських часів сад Купецького зібрання було віднесено до т.зв. "комплексу парків над Дніпром", тому у такому мальовничому місці було вирішено збудувати "символ братерства двох народів".  Під величезною сталевою аркою знаходиться скульптурна композиція, що символізує єднання двох народів. Бронзові постаті робітників - росіянина й українця - здійняли над собою орден Дружби Народів. Поруч монумент з червоного граніту на честь історичної Переяславської ради, яка навічно скріпила волю народів України і Росії до єднання. Скульптурні групи зв'язала арка - символ братерства.

Сад Купецького Зібрання

Арка Дружби Народів

Попередня    Головна    Наступна