Дарницький залізничний міст

збудований в 1949 році

Дарницький міст, 2001

Цей міст має символічне значення для мостобудування в Україні. На місці сучасногоо моста під час Великої Вітчизняної Війни українські будівельники під керівництвом Ісаака Баренбойма за тринадцять днів збудували деревяний міст через Дніпро для переправи людей та військової техніки навздогін ворогові, що відступав. Це рекордні терміни, якщо брати до уваги факт, що перед будівельниками ставився термін в 20 днів, а будівельні роботи виконувались в листопаді за умов періодичних бомбардувань німецької авіації.Дарницький міст, 2005

вид з-під моста, 2005Приблизно 50 тисяч киян прийняли участь в будівництві. Кожної доби довжина споруди збільшувалась на 81 метр. Американці ж, які вважались рекордсменами в будівництві мостів, могли в той час добудовувати лише 56 метрів на добу.

З цього подвигу і почалась історія українського містобудівництва. В 1949 році поряд з тимчасовою переправою був споруджений новий міст капітальний, залізничний, за проектом М.С.Руденко При будівництві Дарницького моста вперше у вітчизняному містобудівництві широко застосовувались збірні залізобетонні конструкції. . На відміну від попередника, міст був двоколійним. Над фарватером здійнялись 3 чудові арочні прольоти. Опори були облицьовані гранітом, що було характерно для монументальної архітектури сталінської доби. Цей міст досі дивує нас охайністю і величчю, якою наділив його Руденко. Згідно з прогнозами, Дарницький залізничний міст буде слугувати до 2070 року.

 

 

 

Дарницький міст з Дніпра, 2001

   Попередня    Головна    Наступна