Пішохідний міст

Збудований у 1956-1957 роках

 

 Пішохідний міст

Пішохідний міст з`єднує центр міста з Трухановим островом (зоною відпочинку і пляжем). Споруджений 1956 — 1957 (інженери В. І. Кириченко, А. О. Гомін, М. М. Константинов, Б. П. Петров, В. О. Сич, Г. П. Фень). Загальна довжина сягає 400 м, ширина 7 м; його піднято над рівнем ріки на 26 м, що забезпечує прохід під ним суден у період найвищого підняття води.

з правого берега

 У цьому місці ширина Дніпра є найменшою в межах Києва. Відповідно порівняно невеликою (429 метрів) є й довжина моста, а також довжина судноплавного прольоту (180 метрів). Власне, тоді — за відсутності підпору від Канівського гідровузла — ріка в межах Києва була значно вужчою.

вигляд з Поштової Площі

У перші роки існування Паркового моста по ньому влітку ходила сила-силенна люду. Тоді в місті не було зручнішого місця для відпочинку, ніж Центральний пляж. Траплялося, що від великої кількості пішоходів підвісні прольоти помітно розхитувалися (втім, амплітуда цих коливань була зовсім невеликою). У 1982-му з мостом трапилася аварія: похитнулася одна з опор. Причиною стало те, що чимало піску з русла видобували для будівництва. Наступного року ці роботи в Києві заборонили. Самі ж опори обсипали каменем. Час від часу це доводиться виконувати і тепер. До слова, такі дії спричинили поглиблення підмостового русла. Саме біля Паркового моста, точніше — трохи нижче основної лівобережної опори — розташоване найглибше місце Дніпра (20 метрів) у столиці.

вигляд уздовж

         Попередня    Головна    Наступна