Рибальський міст

збудований у 1962-1963 роках

Рибальський міст

Через гавань у 1962 1963 роках за проектом інженера Володимира Кирієнка звели вантовий міст, у такий спосіб сполучившипілони Рибальський півострів з Подолом.

            В той момент, коли канати покривали ґрунтовкою свинцевим суриком червоного кольору на будівництво приїхав подивитись Шелест. Йому дуже сподобався колір, який підібрали. Раз першому секретарю сподобалось, все на мосту, навіть перила, пофарбували в червоний колір.

Металеві ванти утримували залізобетонну балку мостового прогону вперше в світі. Міст завдовжки 480 м повинен був скоротити транспортний шлях до промзони на півострові. І хоча в цьому місці не передбачалося динамічного руху, відтак і ширина мосту була невелика: проїжджої частини 7м, тротуари по 1,5 м. Найбільший проліт 144м, бокові 65,85 м. Правобережна та лівобережна частини перекриті залізобетонними розрізними балками. Пілони моста залізобетонні, у вигляді двохярусних рам. Повна висота пілонів 42м. Ванти зроблені з пучків стальних канатів діаметром 72 і 55 мм.

Часом його використовували для транспортного сполучення між Оболонню і Вигурівщиною-Троєщиною. Ванти не витримували перевантаження. Тому міст періодично закривали для проїзду автотранспорту. Віднедавна він у народі називається Пішохідним. Міст і зараз залишається чи не єдиним звязковим півостровитян, які працювали в минулому на найпотужнішому суднобудівному заводі країни, з великим містом.

            Згідно з планом будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу та нового мосту через Гавань Рибальський міст має бути знесений 2006 року.

вигляд з пілону

  Попередня    Головна    Наступна