Міст Метро

збудований 1965 року

Міст Метро та Печерська Лавра

Розмови про відбудову мосту на місці Ланцюгового та Євгенії Бош велися з кінця війни. У 1948 році, коли почалося будівництво Київського метрополітену, міст Метро вже був запланований. Місце розташування мосту було привязане лише до метрополітену, автомобільні смуги не планувались. Міст планували збудувати на биках мосту Бош, які стирчали з Дніпра аж до початку 60-х. Проте, після всіх підрахунків, ці опори визнали недостатньо міцними, але місце мосту вирішили не змінювати. Окрім того, вони стали перешкодою для будівництва нових опор і їх прийшлося зруйнувати (на відміну від опор Дарницького моста, які досі стирчать з Дніпра).

Міст Метро з Набережного шосе, 2005

      1960 року відкрили Київський метрополітен. Кінцевою була станція Дніпро, поблизу якої розташовувалось тимчасове депо, яке було дуже незручним. Кожен вагон підіймався окремо, після чого з них формувались состави. Так само кожного вечора їх повертали в депо. Метрополітену було потрібне постійне депо, яке вже було заплановане на Дарниці. Проте про конструкцію мосту ще йшли суперечки. Київські мостобудівники розробили проект, проте його ще потрібно було затвердити в Москві. Тривалий час московське керівництво вимагало спрощення проекту. Проте врешті домовились будувати міст за київським проектом.

станція "Дніпро", 1992

     До двох колій метро було вирішено додати ще по дві авто-смуги з кожного боку. Таке розташування дало мосту низьку пропускну здатність, яку ще й неможливо збільшити. Зазвичай, автомобільно-залізничні мости будують двоповерховими, вМіст Метро Запоріжжі такий міст був збудований ще 1952 року. В Києві ж вирішили розмістити їх з різних боків, що зробило міст ширшим. На наш час він має найнижчу пропускну здатність в Києві (4 авто-смуги проти 6 у Південного і 7 у Московського та Патона). Оскільки авто смуги не планувались і були додані в проект пізніше, зїзд з мосту виявився незручним. Так як міст впирається в гору, а не в яр, довелося будувати довжелезні обїзні естакади. на вїзді стоять світлофори, що значно уповільнює рух автомобілів.

      1962 року будівництво таки почалось. Замість 5 опор Віньйоля  звели 7 нових. Їм надавали особливу міцність за допомогою натягнення тросів, які потім бетонувались. Загальна довжина моста становить 686 метрів. Проліт між підопорами від 60 до 220 м. Міст Метро перша в світі за розмірами прогонів аркова споруда на сухих стиках. Консолі складено з окремих залізобетонних блоків, з`єднаних металевими болтами.

щойно відкритий міст Метро, 1965

       Урочисте відкриття моста відбулось 5 листопада 1965 року. Зявились станції метро Гідропарк, Лівобережна і Дарниця, а також Дарницьке депо. Міст стояв більше 30 років без ремонту, в 1997-1998 роках його було досліджено і виявлено корозійні пошкодження. Хоча міст був відремонтований, рух вантажівок вагою понад 26т досі заборонений.

            2006 року має відбутися перебудова естакади, яка збільшить пропускну здатність на 25%.

 Попередня    Головна    Наступна