Московський міст

збудований 1976 року

Московський міст, 1976

    Ця унікальна гідротехнічна споруда довжиною близько 6 км. Цей міст поєднав береги двох річок Дніпра та Десенки.  Правобережна частина моста естакада з проміжками по 63 м. Довжина основної частини моста 816 м, ширина 32 м. Довжина моста через Десенку 733м. Висота його над рівнем води 13 м. Міст увінчений 115-метровим залізобетонним пілоном, верх якого прикрашений гербом радянського Києва  - листком каштану. Всередині міст має 9 рівнів нахилених драбин, вище яких розташовані 4 рівні вертикальних драбин з виходом на верхівку пілона.

Міст здатен пропускати по 6 смугам щоденно до 65 тисяч автомобілів. Він розвантажив рух в центрі Києва, особливо на набережній частині, де середня швидкість була в середньому не більше 10 км/год.

полотно моста з пілону

    Розташування моста було визначено міським плануванням, але одночасно представники Річфлоту вимагали, щоб можна було пропливати під мостом так, ніби його не існує. Це означало, що необхідно було перекрити проміжок в 260-300 м. Для таких проміжків найбільш раціональні вантові схеми мостів. В вантовій системі балка в великому проміжку утримується зверху пучками канатів вантів, які становлять собою додаткові своєрідні опори. Ванти ніби розділяють балку на невеликі проміжки. Ванти прикріплені до пілонів високих залізобетонних стрижнів, які являються ніби висотним продовженням опор моста. При будівництві цього моста більшість конструкторських ідей приймалися вперше.

   вид на Троєщину

    Відкриття мосту відбувалося в 1976 році. Московський міст був вщент забитий 156 КрАЗами, що були перевантажені, і через це прогнувся на 120 сантиметрів(при допустимих 65). Всі були шоковані...

    -Така цифра означала, що вся наша робота коту під хвіст, - згадує Валентин Грищенко, головний спеціаліст Київського інституту проектування автомобільних доріг та мостів. З обвішаного датчиками мосту зігнали техніку, що прибула з автогосподарств для такого випробування, та людей (більшість водіїв приїхало із сімями) та почали перевіряти ще раз усі виміри. І тут до керівництва біжить блідий, без шапки (а це відбувалося в кінці листопада) московський спеціаліст, на ділянці якого і була зафіксована та жахлива цифра. Виявляється, він не поділив виміри приладу, згідно з формулою, на два. Від хвилювання, а може через відсутність досвіду, адже міст з таким прогином будувався в Союзі вперше...

    - Московський був також першим вантовим мостом в Україні (ванти дротові канати, -Авт.), до того ж, його головний проміжок над гирлом Дніпра був з рекордною на той час 300 метрів довжини, - продовжує головний інженер Київсоюздорпроекта Анатолій Тищенко.

вид на центр Києва

    Намучились інженери не тільки з випробуваннями, але й з прикрасами для пілонів. Згідно з початковим проектом, їх повинні були прикрашати зверху човен із засновниками Києву. Але, враховуючи можливі навантаження, відмовились від цієї ідеї, аби човен із засновниками не впав на голови автомобілістів. На його місці повісили герб Києва, з яким теж були проблеми: коли головний архітектор Києва  показав макет мосту в ЦК партії, то якийсь партійник вбачив в просвітах між пілонами та гербом обриси тризуба. Довелося будівельникам зашивати ці просвіти. А човен успішно прилаштували на набережній. Будівництво Московського моста, до речі, принесло не малу радість археологам: коли бурили свердловину під опори моста (глибина 30 м та діаметр 150 см), то видобули із дна Дніпра меч часів Київської Русі. Хоча техніка його трохи понівечила, знахідка зберегла свою унікальність і безцінність.

ванти з першого вертикального рівня

 

 

 полотно моста знизу

  Попередня    Головна    Наступна