Подільсько-Воскресенський мостовий перехід

будується з 2003 року

має бути закінчений 2007 року

Подільсько-Воскресенський мостовий перехід. перспектива

Незабаром від вулиці Межигірської до бульвару Перова простягнеться міст, будівництво якого вестиметься від початку наступного року. Вирішення його долі, як це не прикро, припало на 10-річний ювілей проекту. Річ у тому, що техніко-економічне обґрунтування будівництва Подільсько-Воскресенського мосту було затверджене постановою Кабміну ще 1993 року. За приблизними оцінками, тоді вартість робіт складала понад 400 млн. рублів.

вантовий варіант (відхилений)

 Основне завдання Подільсько-Воскресенського мостового переходу - допомогти жителям проблематичної Троєщини. Перехід з`єднає спальний район Воскресенку, Троєщину і Райдужний з центром міста.

Що ж собою представляє дітище нового тисячоліття? Мостовий перехід довжиною в 7,1 км будують на два яруси: на нижньому прокладуть нову гілку метрополітену, а на верхньому шестиполосну автомагістраль. Виходячи з інженерно-конструкторських розумінь, міст через Дніпро буде арковим із прольотом 360 м.

перспектива з Правого берега

Перехід починається від вулиці Межигірської у районі станції метро Тараса Шевченка і виходить на лівому березі на перетині вулиць Стальського і Райдужної. На відміну від попереднього проекту (1992 р.), трасу метрополітену змінили, і пересадною буде станція Тараса Шевченка.

Проект Подільсько-Воскресенського мостового переходу включає будівництво системи мостів і транспортних розв`язок на правому і лівому берегах. З мостового переходу передбачається створення з`їзду на набережну, будівництво якої ведеться зараз на Рибальському острові. З`їзди з мостового переходу на Трухановому острові для обслуговування об`єктів, що будуть побудовані на острові, планується організувати в районі моста через р. Десенка.

перспектива з Поштової площі

На правому березі автомобільна траса, що веде до Подільського мостовому переходу, пройде по естакаді над промзоною Подолу, а за цегельним заводом у районі вул. Фрунзе її заховають у двох`ярусний тунель, прокладений до перетину вул. Артема і Косіора. Протяжність тунелю складе 1,5 км, діаметр 14,2 метри. Тунель буде побудовано з використанням спеціального тунелепроходного комплексу. Стартову площадку для його установки хочуть розмістити на території кар`єру цеглового заводу на Подолі.

проліт через Дніпро

На лівому березі будівництво підходів до Подільського мостовому переходу передбачає прокладку автомобільної траси, що пройде над урочищем Горбачиха і вийде на проспект Бальзака. Як другий варіант підходу на лівому березі розглядається можливість будівництва автомобільної траси в зоні відчуження залізниці зі зносом прилягаючих до неї гаражів.

Крім того, розроблено детальний план території Русанівських садів та намічені шляхи освоєння цієї міської території.

стан на березень 2006

Як нещодавно розповів журналістам заступник керівника АО Мостобуд кандидат технічних наук Михайло Корнєєв, будівництво мосту почнеться з гори під масивом Татарка, звідки вийде тунель нової лінії метрополітену. Колись планувалося, що подільська частина цієї гілки пройде під землею. Але це зачепило б інтереси цілого ряду заводів і фабрик. Тому від прокладки тунелю відмовилися. Обрано варіант, згідно з яким метро й автошлях пройдуть понад корпусами підприємств естакадою. Вона фактично стане частиною Подільського переходу, хоча формально нею поки що не вважається. На Подолі транспортна естакада пройде на висоті 13-20 метрів над землею залежно від конкретної ділянки. Такі естакади пройдуть і понад Рибальським півостровом, островами Горбачиха і Трухановим. За словами пана Корнєєва, підняти естакаду над островами змушує загроза підтоплення, а найбільшу проблему для майбутньої забудови становитимуть дачні ділянки: загалом їх доведеться знести близько 400.

  Подільсько-Воскресенський міст та Рибальський острів. перспектива

Головна    Наступна