Київ сьогодні:

шлях через століття

(веб-путівник)

минуле серед сучасності

В цій частині сайту можна ознайомитися з найцікавішими місцями сучасного Києва. Обєкти обєднані в розділи за місцевістю (за районами), а також тематично. Окрім того, більшість обєктів можна знайти за картою, що є зібранням приблизно 200 супутникових фотографій історичної частини Києва. Ця карта дає можливість знаходити кожен обєкт за його розташуванням, що допомагає орієнтуватись на місцевості.

Про кожне з історичних місць викладена інформація (у обсягу від короткої історичної довідки до повної історії в залежності від ролі обєкту), а також фотографії. Особливу роль відіграє підбір фотографій. Роздивляючись зображення різних історичних періодів, можна спостерігати зміни у місцевості або обєкті протягом часу. За можливістю підібрані фотографії, що зроблені з однакових ракурсів у різні роки і фіксують зміни, що відбувались. Більшість історичних фотографій містить примітки про роки зйомок. Більшість сучасних фотографій зроблено автором особисто.

Метою такого підбору було ознайомлення людини з історичним розвитком кожної місцевості, кожного обєкту. Більшість з них змінені, деякі докорінно. Розділи сайту розкривають відвідувачеві картину цих змін.

Особливо хотілося б відзначити розділ втрачених храмів Києва, в якому зібрана інформація про духовні памятки історичного Києва, втрачені у вирі подій ХХ століття. На його початку вони були символами нашого міста, зараз від них не залишилось нічого, навіть люди, що живуть на стародавніх вулицях, можуть не здогадуватися, що менше ста років тому на цьому місті був храм. Інформація про кожен зі зруйнованих храмів супроводжується датами будівництва та руйнування, місцем розташування та фотографіями.

Розділ Київські мости містить в собі історію Київського мостобудування, а також історію кожного окремого моста. Тут можна знайти інформацію про всі існуючі та зруйновані мости Києва, а також велику кількість фотографій, в тому числі унікальні авторські.

серце Міста

Верхнє Місто

Печерськ

Поділ

Храми і монастирі

Парки і Сади Києва

Мости