Київ у ХХ столітті

(погляд в історію міста)

Думська площа, 1911

В цій частині сайту можна ознайомитись з історичними подіями, які відбулись протягом ХХ століття в Києві і певним чином вплинули на його сьогоднішній вигляд. Історія міста розділена на періоди, інтервали яких визначені дією спільних процесів, що впливали на обличчя міста. Кожен період має своє оформлення, що відповідає часу, якого стосується цей період. Періоди містять короткий опис подій та процесів, що були характерними для міста в роки, які включені в розділ, а також більш детальний опис кожної з цих подій.

Кожна сторінка містить фотографії, частина з яких зроблена в часи, про які розповідається. Решта є сучасними фотографіями, які стосуються наслідків зображуваної події. Розділ містить багато рідкісних фотографій, в тому числі старовинні кольорові світлини, на яких ми можемо побачити те, чого вже немає в нашому місті. Фотографії підібрані ретельно, щоб зафіксувати те, що було характерним для даної історичної епохи, а також, щоб мати можливість спостерігати зміни, що відбувались в місті.

Площа Калініна, 1946

Послідовне викладення матеріалу дає людині можливість для себе зрозуміти послідовність історичних процесів та їх вплив на історію міста та його сучасне обличчя. Воно також дає можливість побачити наслідки подій, що відбувались в той чи інший період та зрозуміти суть їх впливу на сьогодення.

Ця частина сайту містить сім розділів: Київ до Революції, Громадянська війна, Перші роки радянської влади, Нова столиця Радянської України, Київ в роки Великої Вітчизняної Війни, Післявоєнна відбудова Києва, Період розвинутого соціалізму і Столиця України.

площа Жовтневої Революції в 1970-і

Хотілося б відзначити розділи Нової столиці та Повоєнної відбудови, що окрім рідкісних і деяких унікальний фотографій містять спробу об’єктивного дослідження епохи, що дає кращу уяву про тогочасне життя міста, аніж можна знайти в офіційних сьогоднішніх джерелах.

Розділ „Київ в роки Великої Вітчизняної Війни” містить багато інформації про часи окупації, яка довгий час була недоступна і тому багато кому невідома. В ньому є також фотографії подій, інформація про які довгий час не була поширеною.

Розділ про Київ в сучасній Україні містить інформацію про зміни, які відбулись в місті, про нові отримані можливості і проблеми, які з’явились в цей час, але стануть важливими в майбутньому.

З погляду людини початку ХХІ століття більшість періодів можна оцінити з точки зору об'єктивної історичної реальності, а тільки останній - на основі побаченого власними очима.

Майдан Незалежності, сучасний вигляд

Історія змін міста допоможе оцінити все втрачене і отримане і зрозуміти всю цінність кожного моменту, котрий може виявитися останнім для певного історичного пам’ятника. Зв’язок між подіями та наслідками допоможе дивитись вперед і бачити наслідки подій, що відбуваються сьогодні, отже мати свою власну думку з цього приводу і не бути байдужими до майбутнього.