Семен Широчин, автор проектуІсторія цього проекту почалась ще в травні 2005 року, коли я спостерігав захист екзаменаційних проектів випускниками попереднього року. Деякі проекти мене сильно вразили. Але найбільше мені сподобалось те, як люди творчо оформлювали проекти та яку цікаву інформацію вони в них вміщували. Коли я спостерігав захист проектів, я ще не мав необхідного досвіду роботи з програмами, тому не міг оцінити складність роботи, але вирішив, що буду робити проект.

Щодо теми, вона зявилась майже одразу. Було декілька варіантів, проте я вирішив робити проект про Київ. Я не обирав теми з екзаменаційних білетів, я вирішив створити проект, який можливо буде охоплювати декілька тем, але стосовно Києва. Я ще точно не уявляв собі, як він буде виглядати, проте хотів розповісти про різні періоди історії міста в ХХ столітті. Отже, на початку навчального року напрямок проекту був вирішений.

Протягом восени 2005 року я роздумував над тематичними розділами проекту.  Спочатку я вирішив створити історичний огляд ХХ століття. Пізніше зявилась ідея створити міні-енциклопедію найцікавіших місць Києва з історією кожного з них. Я хотів, щоб проект давав можливість продивлятись загальну історію періоду, а також історію певних обєктів впродовж їх існування. В кінці восени та на початку зими я збирав книги, матеріали, відбирав цифрові фотографії, необхідні для проекту, а також сканував книжки, що мали необхідну інформацію. В той час я вважав технічну складову найважчою.

Власне робота над проектом була розпочата в перших датах лютого, коли в мене зявився Microsoft FrontPage. Спочатку робота йшла повільно, проте, вивчивши необхідні мені функції, я зрозумів, що збирання інформації відбирає більше часу, аніж її оформлення в проекті.

Першим створювався розділ Київ сьогодні. Його створення тривало в лютому-березні і закінчилось в останні дні перед весняними канікулами. Найцікавішою частиною цього розділу я вважаю навігацію за допомогою карти, створеної з космічних фотографій. В квітні та на початку травня йшла робота над розділом Київ 1900-2000. Певні труднощі викликало те, що стосовно деяких тем, які я вважав необхідними для освітлення, не було жодних досліджень і матеріалів, тому я вирішив власноруч дослідити ці теми та їх основні тенденції.

Найкращим памятником  епохи є її архітектура, оскільки ми можемо сьогодні бачити багато історичних періодів, які застигли в камені нашого міста. Це спонукало мене до акцентування уваги саме на будівничих тенденціях різних періодів. Під час створення проекту я став краще розбиратися в цих стилях і одразу бачити те, що може мене зацікавити. За весь час роботи над проектом я ніколи не привязувався до мінімальних необхідних розмірів, я хотів виконати план, який намітив для себе, окрім того, для мене проект був не обовязком, а скоріше творчістю, тому його розмір сягнув майже 200 сторінок.

Сподіваюсь, він нікого не залишить байдужим.

Семен Широчин.